TX Serien

TX-verktøy

TX-serien består av innvendig sekskant verktøy. Dvs at verktøyet delvis er dedikert til en nøkkelvidde. Verktøyet har to deler: Drivenhet (drive cylinder) og sekskantenhet (hex link). Sekskantenheten er utbyttbar og en enkel låsepinne som kan tas ut uten bruk av verktøy er det eneste operatøren må forholde seg til for å bytte sekskant. Drivsylinderen engasjerer automatisk sekskantenheten ved bruk etter bytte. Svivelkoblingene for å overføre hydraulisk kraft er 360ºx 360º highflow hurtigkoblinger (ikke skrukoblinger – som er standard på de fleste konkurrenter).

Igjen tilbyr Torcup det optimale verktøyet gjennom at de fysiske dimensjonene er imponerende i forhold til ytelse. Først og fremst skyldes dette et patentert sylinderkonsept hvor stempelet er ovalt, og dermed sørger for mindre byggehøyde. Drivenhet og sekskantenhet har i tillegg samme vidde. Eksempelvis har et verktøy på 46mm nøkkelvidde som yter 2600 Nm ved 690 bar en vidde på 32 mm (dette tilsvarer muttervidden). Radius eller godstykkelsen på det samme verktøyet er kun 9,14 mm.

Andre finurligheter inkluderer en kraftoverføringspinne som sørger for lik belastning av begge stressplatene i verktøyets lengderetning.Videre er hver eneste modell lagerført og leveransetiden er begrenset til 1-5 virkedager.TX-2

Hydrauliske boltetrekkere med innvendig sekskant (som vist på bildet til høyre) brukes til nøyaktig momenttiltrekning, eventuell løsning av bolter hvor applikasjonen tilater minimalt med plass.

Image of Hydrasdej
ModellerTX 2TX 4TX 8TX 16TX 32
Ytelse Nm26005350117002251048340
Lengde mm144198249329389
Høyde nm102142178193277
Vidde mm3241,55263,582,3
Radius9,211,713,816,523,7
Vekt Driv E Kg1,62,75,37,311,8
Vekt Link min Kg1,12,55,49,513,2
Vekt Link maks Kg1,63,56,612,718
Nøkkelvidde mm19-6025-8050-10565-11580-155


TX-Serien kan leveres med en rekke forskjellige standard tilleggsapplikasjoner. Disse er vist på illustrasjonen under. Vi kan også spesiallage applikasjoner etter spesifikasjon.

Image of Hydraux31 TX-8 med open ringnøkkel

Trykk (bar)TX 2 (Nm)TX 4 (Nm)TX 8 (Nm)TX 16 (Nm)TX 32 (Nm)
19-4 6mm47-60 mmAlle strAlle str65-100 mm105-115 mmAlle str>115 mm
682602855351125211522505016
823123426441357253527006019
953653997521590295531507022
1094164558541822328236008025
1224695129622055380240519028
136522569107122884229450110031
1505726261179252846504951011035
163625683128827685070540112038
177678740138930085490585113041
190728797149832485917630114044
204784868160634896337675115047
218832923171537626764682616050
231885981182340347185765117053
2459371038192543077605810118057
2589901097203345798032855119060
27210451159214248538452901520063
28610931212225050638879946621066
29911451270235952759299991622069
313119713282460548597201036823072
3261250138525695696101471081824075
3401307145026775908105671133325079
3541353150727866152109871178626082
3671406156628946396114141224027085
3811457162429966640118341269228088
3941510168231046884122611314729091
4081567174232137128126821369230094
4221613179933217334131021414831097
4351666185734307540135221460432101
4491718191435317747139491506133104
4621769197236407953143691551834107
4761829203337488161147961588835110
4901873208938578386152171634236113
5031926214639658611156371679637116
5171979220440678837160641725038119
5302029226241759062164841763039123
5442090232542849289169111831440126
5582134237943929520173311877241129
5712187243745019754177521923142132
5852238249446029985181721968743135
59822912553471110219185992014644138
61223522615481910452190192036145141
62623942669492810701194462081446145
63924472726502910951198662126747148
65324982784513811200202872171848151
66625512843524611449207142217149154
68026142908535511699211412250350157